Достапни линкови

Приведени опозициони активисти во Белорусија


Група за заштита на човековите права во Белорусија, соопшти дека власите во земјата привеле десетмина опозициони активисти, пред протестите планирани за денеска. Властите распоредиле дополнителни полициски сили низ улиците во главниот град на Белорусија каде што опозиционите активисти планирале да оддржат протести во рамки на одбележувањето на како што го нарекуваат ,,Денот на слободата.“
XS
SM
MD
LG