Достапни линкови

10 жртви од пиење алкохол во Иран


Десет лица починале во северен Иран како последица на конзумирање домашно направен алкохол, јавија иранските медиуми. Полицијата соопштила дека уште 27 лица завршиле во болница. Производството и конзумацијата на алкохол е забрането во Иран, но смртните случаи од пиење алкохол се честа појава.
XS
SM
MD
LG