Достапни линкови

Туркменистанскиот претседател во посета на Русија


Претседателот на Туркменистан Гургангулу Бердимухамедов е во опсета на Русија на разговори со претседателот Дмитриј Медведев. Според Кремљ, главни теми ќе бидат новите планирани гасоводи, како и билатералната соработка.
XS
SM
MD
LG