Достапни линкови

Турскиот претседател разговараше со курдски политичари во Багдад


Турскиот претседател Абдула Ѓул вчера во Багдад разговараше со лидерите на курдите во Ирак. Тој побарал од нив да завземат јасна позиција против курсдките бунтовници кои ја користат ирачката територија за напади врз Турција. Ѓул е првиот турски претседател кој го посетил Ирак во последниве 33 години
XS
SM
MD
LG