Достапни линкови

Бомба во автобус во Авганистан


7 лица загинале, а 9-мина биле повредени при експлозија на бомба во автобус во авганситанската провинција Хост. Портпарол на Министерството за внатрешни работи изјави дека импровизирана експлозивна направа била подметната во автобусот од, како што рече, непријатели на авганистанскиот народ.
XS
SM
MD
LG