Достапни линкови

Претседавањето со ЕУ не е загрозено, изјави Тополанек


Чешкиот премиер Мирек Тополанек денеска во Европскиот Парламент во Стразбур изјави дека падот на неговата влада нема да има негативно влијание врз претседавањето со Европската Унија. Вчера во парламентот и беше изгласана недоверба на чешката влада, но кабинетот на Тополанек останува на власт се додека претседателот Вацлав Клаус не наименува нов мандатар.
XS
SM
MD
LG