Достапни линкови

Се комплетира израелската влада


Израелските лабуристи синоќа прифатија да влезат во коалициската десничарска влада на Бенјамин Нетанјаху. Според договорот, лидерот на Лабуристичката партија Ехуд Барак ќе го задржи местото министер за одбрана. Премиерот Нетанјаху ја поздрави оваа одлука, истакнувајќи дека доаѓа во клучен момент за Израел.
XS
SM
MD
LG