Достапни линкови

Државниот секретар на САД Хилари Клинтон во посета на Мексико


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска ја почнува дводневната посета на Мексико. Со претставниците на државниот врв на оваа земја, Клинтон ќе разговара за светската финансиска криза, за трговијата меѓу двете држави, како и за борбата против трговијата со дрога.
XS
SM
MD
LG