Достапни линкови

Фершпед Работнички во финалето на балканската кошаркарска лига


Кошаркарите на Фершпед Работнички денеска во финалето на балканската кошаркарска лига во Самоков во Бугарија ќе играат со бугарскиот Рилски Спортист. Во полуфиналниот натпревар „шпедитерите“ синоќа го победија првакот на Македонија Фени Индустри со убедливи 90:62.
XS
SM
MD
LG