Достапни линкови

Дополнителен американски персонал на границата со Мексико


Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама ќе испрати дополнителни агенти и персонал, на американската југозападна граница во борбата против мексиканските нарко картели. Планот е дел од напорите за спречување на насилството меѓу мексиканските нарко групи, криумчарењето на оружје и дрога што се прелева на американска територија.
XS
SM
MD
LG