Достапни линкови

Визна забрана за Далај Лама


Мировната конференција на добитниците на Нобелова награда што денеска требаше да се одржи во Јужна Африка е одложена на неодредено време, откако властите одбија да му издадат виза на тибетскиот духовен лидер Далај Лама. Властите изјавија дека ,,немаат ништо против Далај Лама“ но оти ,,тоа не би било во интерес на земјата.“
XS
SM
MD
LG