Достапни линкови

Исламски милитанти убиени во Алжир


Седум исламски милитанти биле убиени од страна на безбедносните сили на Алжир во судирите во земјата изминативе два дена. Како што јавуваат алжирските медиуми, насилствата доаѓаат во период на загриженост за безбедносната состојба во пресрет на претседателските избори во Алжир, што ќе се оддржат идниот месец.
XS
SM
MD
LG