Достапни линкови

Координирано против економските проблеми


Лидерите на Г - 20 имаат обврска да превземат смели, далекусежни и координирани акции со кои ќе биде покрената нова ера на економски ангажман со цел во иднина да се спречи повторување криза од овие размери. Ова во уводникот на Интернешенел Хералд трибјун го напиша американскиот претседател Барак Обама упатувајки повик до лидерите 20 те најразвиени и растечки економии кои на 2 април ќе одржат самит во Лондон.
XS
SM
MD
LG