Достапни линкови

Анкара би одобрила американците од Ирак да се повлекуваат низ Турција


Турција може да одобри нејзината територија да биде користена за повлекување на американските војници од Ирак доколку Вашингтон тоа го побара, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. Се очекува конечните договори за користење на турски воени бази од страна на американската војска да бидат постигнати за време на посетата на американскиот претседател Барак Обама на Турција на 6 и 7 април.
XS
SM
MD
LG