Достапни линкови

Суданскиот претседател во странска посета и покрај обвинението


Претседателот на Судан Омар Ал Башир отпатува денеска во Еритреја, во прва посета на една странска земја откако Меѓународниот кривичен суд издаде налог за негово апсење поради воени злосторства во Дарфур. Еритреја не е потписник на повелбата на Меѓународниот Кривичен суд и не го поддржува обвинението против суданскиот претседател.
XS
SM
MD
LG