Достапни линкови

25 лица загинаа во самоубиствен напад во Ирак


Најмалку 25 лица загинаа, а повеќе од 30-тина се повредени во денешниот самоубиствен бомбашки напад во ирачката западна провинција Дијала. Според извештаите, самоубиецот ја активирал бомбата на еден курдски погреб, во оваа етнички мешана ирачка провинција.
XS
SM
MD
LG