Достапни линкови

Полицаец убиен во бомбашки напад во Исламабад


Во напад извршен од бомбаш самоубиец во пакистанскиот главен град Исламабад, загина еден полицаец. Според полицијата, бомбашот ја активирал експлозивната направа разнесувајќи се, а притоа убивајќи го и полицискиот службеник во момент кога полицијата се обидувала да го сопре. Исламските милитанти често извршуваат напади во Пакистан.
XS
SM
MD
LG