Достапни линкови

Обама го поздрави планот за решавање на економската криза


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека е уверен дека планот на неговата администрација за ,,чистење“ на т.н. токсични имоти на банките, со користење на владините фондови и федералните резерви, ќе го поддржи приватниот капитал и ќе помогне да се одмрзне кредитниот пазар. Обама изјави дека станува збор за ,,правилна одлука.“ Веруваме дека ова е уште еден елемент кој што ќе биде апсолутно критичен за повторно обновување на кредитниот пазар, рече американскиот претседател додавајќи дека сепак тоа нема да се случи преку ноќ.
XS
SM
MD
LG