Достапни линкови

САД и НАТО на разговори за стратегијата за Авганистан


Соединетите Држави и НАТО сојузниците денеска на заедничка средба разговараат за изработката на стратегијата за Авганистан. Американскиот специјален пратеник за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук, оствари разговори со генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер, но не се дадени повеќе информации. Претседателот Барак Обама изјави дека Соединетите Држави мора да имаат ,,излезна стратегија“ за мисијата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG