Достапни линкови

Бомбашки напад во Либан во кој загина и член на Фатах


Најмалку пет лица загинаа, меѓу кои и еден висок член на палестинското движење Фатах во денешната експлозија на бомба во западиот дел на Либан. Имено, во експлозијата настрадал Камал Меџат, заменик претседател на Палестинската ослободителна организација во Либан. Бомбашкиот напад се случил во моментот додека тој се наоѓал во посета на еден бегалски камп во близина на градот Сидон.
XS
SM
MD
LG