Достапни линкови

Петмина загинати во бомбашки напад во Багдад


Најмалку пет луѓе загинале, а 12 се повредени при експлозија на бомба во западниот дел на Багдад. Нападот се случил во областа Абу Граиб, претежно населена со сунитско население. Во последниот бомбашки напад во истата област што се случи на 10 март, загинаа околу 30-тина луѓе.
XS
SM
MD
LG