Достапни линкови

Абдула Ѓул пристигна во Ирак


Претседателот на Турција Абдула Ѓул пристигна во Ирак, што е прва официјална посета на еден турски лидер по повеќе од три децении. Ѓул за време на дводневниот престој во Багдад ќе се сретне со ирачкиот претседател Џалал Талабани и премиерот Нури Ал Малики, со кои ќе разговара за прашањето за курдските работници и трговската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG