Достапни линкови

Талибанците убиле осум авганистански полицајци


Талибанските бунтовници извршиле напад од заседа врз полициско возило, при што убиле осуммина полицијаци во авганистанската провинција Кандахар. Локалниот полициски командант Сахиб Јан изјави дека нападот се случил во областа Спин Болдак во близина на границата со Пакистан. Претходно НАТО силите соопштија дека убиле локален лидер на талибанците, и уште деветмина други бунтовници во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG