Достапни линкови

Заеднички состанок на Јадранската и на Балтичката група


Во главниот град на Летонија, Рига денеска почнува дводневен состанок на министрите за надворешни работи и за одбрана на групата Адриатик, Балтик Атлантик. Според најавите, на состанокот треба да учествуваат министри од Албанија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија, Естонија, Литванија, Летонија, како и претставник на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG