Достапни линкови

17 загинати во авионска несреќа во Монтана


Седумнаесет лица загинале во пад на авион во американската држава Монтана. Агенциите јавуваат дека меѓу загинатите имало и голем број деца за кои се верува дека биле на пат кон еден скијачки центри во Монтана.
XS
SM
MD
LG