Достапни линкови

Израел блиску до нова влада


Ултраортодоксната еврејска партија Шас потпиша договор за нова коалициска влада со Ликуд партијата на мандаторот Бенјамин Нетанјаху. Тој сега има обезбедно пеесет и три пратенички места во Кнесетот. На петти април завршува последниот рок за Нетанјаху да ја состави владата.
XS
SM
MD
LG