Достапни линкови

Проценки на штетите од невремето во Македонија


Се очекува денеска општинската комисија да излезе на теренот и да ги утврди штетите од невремето во Богданци, Стојаково и во Богородица. Снежната покривка од пет сантиметри и 90 литри дожд на метар квадратен за време на викендот ги оштетија пластениците посеани со рани градинарски култури.

XS
SM
MD
LG