Достапни линкови

Војник на НАТО силите загина во Авганистан


Војник на НАТО силите во Авганистан загинал денеска, во како што е соопштено ,,непријателски инцидент.“ Засега од мисијата на НАТО не се дадени повеќе детали. Од петокот седум војници на Алијансата загинаа во насилствата ширум Авганистан.
XS
SM
MD
LG