Достапни линкови

Четири лица загинаа во стампедо во Русија


Четири лица загинаа синоќа во стампедо што се случило во еден диско клуб во рускиот град Первоуралск. Стотина млади луѓе започнале да се туркаат за да влезат во диското, откако било објавено дека влезот ќе биде слободен во првиот половина час, соопшти портпаролот на полицијата во овој регион Валери Горелик. Полицијата го истражува настанот и најави подигнување обвиненија.
XS
SM
MD
LG