Достапни линкови

Северна Кореја ги испитува приведените американски новинарки


Двете американски новинарки што беа уапсени од војската на Северна Кореја, се верува дека најверојатно се однесени во Пјонгјанг на испитување. Северна Кореја вчера потврди дека испитува двајца американски граѓани, приведени во вторникот поради нелегален премин од Кина на територијата на Северна Кореја. Двете американски новинарки известувале за северно-корејските бегалци во пограничната област.
XS
SM
MD
LG