Достапни линкови

Избори - Поради невремето 53 гласачки места не се отворени


Според податоците од Државната изборна комисија до 8 часот утрово во 16 општини поради непроодност на патиштатата не се отворени 53 избирачки места.Портпаролот на ДИК Зоран Таневски посочи дека се прават напори да се создадат услови членовите на избирачките одбори да стигнат до гласачките места, да биде доставен материјалот и тие да бидат отворени. Досега до ДИК не е пријавено дека некое избирачко не било отворено навремено од други причини.
XS
SM
MD
LG