Достапни линкови

Протести против мафијата во Италија


Неколку илјади луѓе излегоа денеска на улиците во италијанскиот град Неапол на демонстрации против организираниот криминал и им оддадоа почит на жртвите убиени од мафијата во оваа земја. Како што јавуваат агенциите, во последните години во Италија повеќе од 900 лица се убиени од страна на мафијата.
XS
SM
MD
LG