Достапни линкови

Руските сили убиле милитанти во Дагестан


Руски претставници сооштија дека најмалку четворица милитанти се убиени, во судирите во текот на изминатата ноќ меѓу безбедносните сили и бунтовниците во регионот Дагестан. Како што се јавува, судирите започнале откако четворицата милитанти отвориле оган врз специјалните армиски сили во градот Макачкала. Агенцијата Ројтерс, информира дека околу 20-тина луѓе загинале во судирите во овој руски регион во изминативе три дена.
XS
SM
MD
LG