Достапни линкови

11 луѓе загинале во напади во источен Авганистан


Во два одвоени бомбашки напади што се случиле во источен Авганистан денеска загинале 11 луѓе. Како што е соопштено, самоубиец активирал бомба пред еден полициски контролен пункт во провинцијата Нангахар, убивајќи шест лица. Вториот бомбашки напад се случил во провинцијата Кост, при што загинале пет лица.
XS
SM
MD
LG