Достапни линкови

Солана - Нема потреба од нова безбедносна структура во Европа


Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана изјави дека нема потреба од нова безбедносна структура во Европа, повик кој го упатува Москва. Зборувајќи на Бриселскиот Форум, Солана рече дека е можно да се направи прогрес ,,доколку се работи на ефективен начин во рамки на Советот НАТО-Русија.“
XS
SM
MD
LG