Достапни линкови

Санадер во Белград: Хрватска поддршка за Србија во ЕУ и НАТО


Хрватскиот премиер Иво Санадер денеска престојуваше во Белград на разговори со неговиот српски колега Мирко Цветковиќ. Двајцата премиери се согласиле да ја подобрат соработката меѓу двете земји. Санадер изјави дека Хрватска ќа ја поддржи Србија на нејзиниот пат кон Европската унија и НАТО.
XS
SM
MD
LG