Достапни линкови

Судир на американска нуклеарна подморница


Американската воена морнарица соопшти дека дошло до судир меѓу еден американски брод и американската нуклеарна подморница Хартфорд. Во судирот што се случил на Ормоутскиот теснец меѓу Иран и Саудиска Арабија биле полесно повредени петнаесетина маринци. Немало оштетувања во делот со нукеларниот погон на подморницата.
XS
SM
MD
LG