Достапни линкови

Рено ги враќа погоните во Франција?


Француски Рено соопшти дека се подготвува за враќање во Франција на некои негови капацитети кои сега се во странство. Владиниот портпарол Лук Шател изјави дека со овој потег во Франција ќе се отворат нови четиристотини работни места. Според некои најви, Рено ќе го повлечел погонот за производство од Словенија.
XS
SM
MD
LG