Достапни линкови

Македонско, бугарски договор за царинска соработкаМакедонија и Бугарија имаат исклучително добра соработка особено во борбата против организираниот криминал, беше истакнато по денешната средба во Скопје меѓу министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзиниот бугарски колега Михаил Миков. Тие потпишаа Договор за основање и функционирање на заеднички Контакт центар за полициска и царинска соработка.
XS
SM
MD
LG