Достапни линкови

Солана: Ново поглавие во односите САД, Иран


Еврокомесарот за надворешна политика Хавиер Солана изрази уверување дека, по пораката на американскиот претседател Барак Обама за директни контакти со иранските власти, е можно ново поглавие на односите меѓу Соединетите држави и Иран. ,,Мислам дека тоа е многу конструктивна порака,, изјави Солана пред почетокот на вториот ден од самитот на Европската унија во Брисел.
XS
SM
MD
LG