Достапни линкови

Експлозија во Атина, нема жртви


Силна експлозија одекнала пред Грчката корпорација за државен имот во центарот на Атина, при што била предизвикана голема материјална штета, јавија грчките медиуми, додавајќи дека во експлозијата немало убиени и повредени. Експлозивната направа била поставена во најлонска кеса до влезот на зградата. Првично беше соопштено дека пред зградата експодирал автомобил бомба. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG