Достапни линкови

Премиерот на Хрватска Санадер во посета на Србија


Хрватскиот премиер Иво Санадер денеска ќе престојува во официјална посета на Белград. Санадер со највисоките српски претставници ќе разговара за преостанатите отворени прашања меѓу двете земји, процесот на пристапување во Европската Унија и унапредување на стопанската соработка.
XS
SM
MD
LG