Достапни линкови

Автомобил бомба експлодира во центарот на Атина


Автомобил наполнет со експлозив синоќа експлодира пред зградата на Компанијата за државна сопственост во центарот на Атина, јавија грчките медиуми. Во инцидентот е причинета штета на соседните згради и на паркираните автомобили кои се наоѓале во близина.
XS
SM
MD
LG