Достапни линкови

Бан Ки Мун – Ситуацијата на Косово стабилна


Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун во денеска објавениот извештај за Советот за безбедност, оценува дека безбедносната ситуација на Косово е стабилна, иако во северниот дел на Косовска Митровица се случиле серија инциденти. Извештајот на Бан Ки-Mун е подготвен за седницата на Советот за безбедност на ОН која ќе се одржи на 23 март.
XS
SM
MD
LG