Достапни линкови

Груевски – Ќе направиме се за мирни избори


Премиерот Никола Груевски од Брисел каде учестува на Самитот на Европската Народна партија изјави дека атмосферата на овие избори треба да биде неспоредливо подобра од минатите. Ќе направиме се што е во моќта на државните институции да се спречат сите обиди за нарушување на изборниот процес, рече Груевски.
XS
SM
MD
LG