Достапни линкови

Советот на Европа ќе испрати набљудувачи за изборите


Советот на Европа денеска соопшти дека ќе испрати набљудувачи за претстојните претседателски и локални избори во Македонија. Како дел од соработката меѓу Советот на Европа и ЕУ, во делегацијата набљудувачи ќе бидат вклучени и тројца членови на Комитетот на регионите на ЕУ.
XS
SM
MD
LG