Достапни линкови

Руските сили убиле група бунтовници


Руските безбедносни сили убиле група муслимански бунтовници во јужниот регион Кабардино-Балкариа, јавуваат агенциите. Руските сили извршиле операција во овој регион, претресувајќи неколку куќи при што убиле најмалку тројца бунтовници. Кабардино-Балкариа се наоѓа на 170 километри западно од Чеченија.
XS
SM
MD
LG