Достапни линкови

Фрицл осуден на доживотен затвор во психијатриска установа


Јозеф Фрицл 73 годишниот австриец кој својата ќерка ја држеше во затворен простор 24 години, ја силуваше и е татко на седум деца со неа, денеска е осуден на доживотен затвор во психијатриска установа. Фрицл ги призна сите обвинувања против него, кои вклучуваат, инцест, силување, држење во заложништо, но и убиство на новороденче кое го имал со својата ќерка.
XS
SM
MD
LG