Достапни линкови

Моше Катцав обвинет за силување


Против поранешниот израелски претседател Моше Катцав денеска е покренато обвинение за силување и сексуално вознемирување на три жени, поранешни негови соработнички. Обвинението е поднесено во Општинскиот суд во Тел Авив. Катцав кој ја напушти функцијата во 2007-та година, ги отфрла обвинувањата соопштувајќи дека е жрвта на заговор од политичките ривали и медиумите.
XS
SM
MD
LG