Достапни линкови

Нова порака од Бин Ладен?


Лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, преку аудио порака ги повикува радикалните исламисти во Сомалија да го соборат претседателот Шариф Шеик Ахмед. Автентичноста на пораката сеуште не е потврдена. Ова е трета аудио порака годинава, наводно од Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG